sobota, 20 października 2012

Kilka słów prawdy o....- Listerine

Po tym co się ostatnio dowiedziałam,czuję się w obowiązku podzielić z Wami swoją wiedzą na temat powszechnie znanego i dobrze rozreklamowanego Ochronnego Płynu do Płukania Jamy Ustnej Listerine. Ja testowałam wersję Total Care Enamel Gard Fresh Mint.


Co mówi producent:
Udowodniono klinicznie,Ze stosowany 2 razy dziennie Listerine Total Care Enamel Gard,Ochronny Płyn do Płukania Jamy Ustnej,odbudowuje szkliwo,przez co pomaga chronić zęby przed próchnicą. wzmacnia szkliwo zębów nawet w trudno dostępnych miejscach. Dostarcza szkliwu związki mineralne,utracone w wyniku działania kwasów,powstających w jamie ustnej podczas spożywania pokarmów,przywracając siłę i zdrowie zębom.Naprawia osłabione miejsca zanim zacznie się próchnica. Usuwa bakterie w jamie ustnej,redukuje płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych i odświeża oddech.

Co mówi dentysta z 20-letnim doświadczeniem:
Płynu do płukania jamy ustanej należy używać codziennie,ale nie po każdym szczotkowaniu,tzn. nie więcej niż dwa razy dziennie. Odpowiedni płyn nie powinien zawierać alkoholu (niestety Listerine ma go bardzo dużo),gdyż prowadzi to do nadmiernego wysuszenia dziąseł,języka i błon śluzowych jamy ustnej,co może skutkować stanami zapalnymi i paradontozą. Płyny alkoholowe wyjaławiają jamę ustną i podrażniają kupki smakowe. Wpływ na zęby jest jak najbardziej korzystny i, w mniejszym lub większym stopniu, zgodny z tym co oferuje producent. Co mówię ja:
Pierwszy i ostatni raz kupiłam ten płyn. Mimo,że to wersja o łagodniejszym smaku była tak paląca,że dosłownie drętwiał mi język ;-P Na początku nie mogłam nawet wytrzymać takiego czasu płukania jak podany jest na opakowaniu (30 sec) bo miałam wrażenie,że wypali mi całą buzię. Dziąsła były suche jak pieprz,to niezbyt przyjemne uczucie. Co prawda pojawiła się teraz wersja Listerine Zero bez alkoholu,ale tak zraziłam się do tej marki,że raczej po nią nie sięgnę. Za taką cenę  (około 18 zł za 500 ml) można znaleźć wiele lepszych płynów,bezpieczniejszych dla dziąseł. Poza tym strasznie męczyło mnie otwieranie. Wiem,że to niby takie zabezpieczenie przed dziećmi,ale strasznie wkurzające.

Jeśli interesuje was ten temat,piszcie :) chętnie przygotuję dla Was zestawienie świetnych płynów,które przetestowałam osobiście.

Papatki :)

1 komentarz:

  1. ja jestem zainteresowana porównaniem, bo obecnie szukam czegoś dobrego:)

    OdpowiedzUsuń